HP Güvenli Baskı Analizi

Yazıcılarınız saldırılara
karşı korumasız mı?

Bunu öğrenmenin tam zamanı

Harekete geçin

Yazıcıları neden korumalı?

Günümüzün çok fonksiyonlu yazıcıları yalnızca baskıdan daha fazlasını yapar. Hassas olması muhtemel bilgileri tarar, gönderir ve depolar. Ağ yazıcılarıyla ilişkili yenilikler, iş süreçlerinin basitleştirilmesini ve üretkenliğin artırılmasını sağlar. Bu özellikler, aynı zamanda filonuzu saldırılara karşı korumasız bırakabilir. Yazıcı filonuz ağa bağlıysa, bilgisayarlarınız ve diğer ağ uç noktalarıyla aynı şekilde korunmalıdır.

HP Güvenli Baskı Analizi Aracı halihazırda kullanabileceğiniz yazıcı güvenliği seçeneklerini gösterir. Değerlendirmeyi tamamladıktan sonra, kuruluşunuzun uygulamaya başladığı politikalarla ilgili olarak temel ve gelişmiş yazıcı güvenliği korumalarını gösteren bir onay listesi tarafınıza gönderilecektir.

Güvenlik odak alanları

security device

Yazıcı

Baskı ve görüntüleme cihazlarında, kullanıcı kimlik bilgileri ve şifrelenmedikleri veya düzenli olarak silinmedikleri takdirde erişime açık olan depolanmış baskı işleri gibi diğer hassas veriler depolanır.

security device

Ağ verileri

Çok fonksiyonlu yazıcılar şirket ağınızda yer alır. Onlar da bilgisayarlar gibi saldırıya uğrayabilir ve kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin ağınıza giriş noktası olabilir.

security device

Erişim denetimi ve kimlik doğrulama

Kimlik doğrulamalı baskı zorunluluğu yoksa, basılan hassas belgeleri tüm kullanıcılar alabilir. Yazıcı ayarları yalnızca yöneticiler erişecek şekilde kısıtlanmadıysa, yazıcı ayarlarına erişimi olan herkes izinleri istismar edebilir.

security device

İzleme ve yönetim

Merkezi yazıcı denetiminin olmaması, yazıcı güvenlik ayarlarının yapılması ve korunması için BT çalışmalarının etkisiz ve eksik kalmasına ve çok zaman harcanmasına neden olabilir.

security device

Belge

Çıkış tepsileri, hassas belgelerin yanlış ellere kolayca düşebileceği konumlardır. Korunmayan giriş tepsileri, çekler gibi özel kağıtların çalınmasına yol açabilir.